PONAD 240 PAR Z SIEDMIU PAŃSTW

Podziel się

CAVALIADA Warszawa startuje za kilka dni. Na liście przyjętych zawodników do zawodów CSI konkurencji skoków przez przeszkody można zobaczyć ponad 240 par z siedmiu państw.  Rywalizować będą na arenie hali COS Torwar w dniach 10-13 listopada 2022 r.

Zawody w skokach przez przeszkody będą głównym punktem jeździeckiej imprezy, obok powożenia, ujeżdżenia, WKKW i pokazów.

Ponad 240 par z siedmiu państw

W najważniejszych konkursach CSI2* kibice podziwiać będą 85 jeźdźców na 135 koniach. Listę zgłoszeń uzupełnia 94 par na konkursy CSI1* i 13 par na CSI Amatorów. Po raz pierwszy w Warszawie mniej doświadczone pary i ich konie będą mogły zdobywać cenne doświadczenie na prestiżowej i wymagającej arenie CAVALIADY.

Gwiazdy CAVALIADY

Wśród gości zagranicznych warto zwrócić uwagę na drugiego w minionej edycji CAVALIADY Tour Angelosa Touloupisa (na zdjęciu), aktualnego mistrza krajów Bałkańskich. Grek podtrzymuje doskonałą formę. W sezonie otwartym wygrał dwa konkursy zaliczane do Ligi Europy Centralnej i w Warszawie będzie chciał zdobyć kolejne punkty, które przybliżą go do pierwszego w karierze udziału w Finale Pucharu Świata.

- Do Warszawy zabieram mojego najlepszego konia Lord Mexx, a także trzy nowe. Mam nadzieję, że w tym roku wystartuje z miejsca, w którym zakończyłem rywalizację w poprzednim sezonie – czyli z miejsca na podium. Moim celem jest wygranie CAVALIADY Tour ku pamięci mojego konia – Blue Balou – mówi Angelos Touloupis – CAVALIADA to jedne z najlepszych zawodów na jakich byłem. Atmosfera, świetna organizacja oraz kibice sprawiają, że to wydarzenie jest wyjątkowe.

Groźnymi rywalami dla niego będą olimpijczyk i najlepszy jeździec Łotwy: Kristaps Neretnieks, który ma na swoim koncie zwycięstwo w Grand Prix CSI3* CAVALIADY w Warszawie w 2015 roku, Mistrz Litwy Matas Petraitis, aktualny wicelider rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, uczestnik ostatniego finału w Lipsku Andrius Petrovas z Litwy czy też najbardziej utytułowany Estończyk Gunnar Klettenberg.

- Linkolns, Sherlock i Qarath van Paebroek Z wystartują w CSI2*W, a Jabella w CSI1*. Moim celem jest zawsze aby wygrać, szczególnie konkurs Grand Prix. Dodatkowo mam nadzieję ponownie zakwalifikować się do Finału Pucharu Świata, więc Grand Prix CAVALIADY jest dla mnie niezwykle ważne – mówi Andrius Petrovas – Uwielbiam CAVALIADĘ ze względu na świetną atmosferę i warunki dla zawodników i koni, a także fenomenalną organizację. Do zobaczenia w Warszawie!

Fani polskich sportowców na pewno mogą liczyć na dobry występ gospodarzy wśród których są miedzy innymi:

- czterokrotny mistrz Polski i tegoroczny wicemistrz Jarosław Skrzyczyński (na zdjęciu), który wygrywał ranking CAVALIADA Tour aż siedmiokrotnie. Jest też jedynym Polakiem, który dwukrotnie zwyciężał w Grand Prix na CSI4* i jedynym, który znalazł się w pierwszej trójce Grand Prix na CSI5*,

- zwycięzca Grand Prix CSi3* CAVALIADY w Poznaniu w 2021 Maksymilian Wechta, uczestnik tegorocznych Mistrzostw Świata, obecnie czwarty zawodnik rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego,

- liderka rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego w kategorii młodych jeźdźców Aleksandra Kierznowska (na zdjęciu). Ta uzdolniona 19-latka zdobyła złote medale wszystkich kategorii młodzieżowych: od młodzików, przez dzieci, juniorów po młodych jeźdźców.

Z najbardziej utytułowanych Polaków będzie można kibicować również Adamowi Grzegorzewskiemu, Kamilowi Grzelczykowi, Mściwojowi Kieconiowi czy Aleksandrowi Lewandowskiemu.

Pełna masterlista na zawody CSI2*W, CSI1* i CSIAm-A TUTAJ

Liga Europy Centralnej Pucharu Świata

Przypomnijmy, że najważniejszy konkurs zawodów – niedzielne PKO Bank Polski Grand Prix, jest zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, rankingu CAVALIADA Tour oraz do Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.

Kwalifikacje do Finału Pucharu Świata w skokach przez przeszkody w sezonie 2022/2023 w ramach subligi północnej do której należy Polska, odbywają się podczas dziesięciu wydarzeń. Kwalifikacje rozpoczęły się w maju i przed CAVALIADĄ w Warszawie odbyły się w pięciu krajach: Słowacja, Czechy, Litwa, Łotwa i Estonia. Dwie polskie kwalifikacje odbędą się w ramach CAVALIADY – pierwsza w Warszawie w listopadzie i druga w grudniu w Poznaniu. Finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, który wyłoni trzech zawodników z awansem do Finału Pucharu Świata, odbędzie się podczas CAVALIADY w Krakowie w marcu.