Poznaliśmy reprezentację Polski na kwalifikację olimpijską

Podziel się

Pierwszy dzień Equestrian Festival Baborówko już za nami. Najlepsi okazali się Niemcy, którzy we wszystkich czterech konkursach uzyskali najwyższy wynik. Świetne punkty zdobyła również reprezentantka Polski: Małgorzata Kuś, która w konkursie CCI1*-Intro plasuje się na drugim miejscu. Poznaliśmy także skład polskiej reprezentacji, która walczyć będzie o udział w Igrzyskach Olimpijskich.

W konkursie CCI3*-S o trofeum KUHN najlepiej zaprezentował się Niemiec, Felix Etzel wraz z ogierem TSF Polartanz. Czworobok zakończył ze świetnym wynikiem 23,7 pkt. Kolejni byli również reprezentanci Niemiec: Vanessa Bölting oraz Libussa Lübbeke.

CCI2*-S było szczęśliwe dla Anny Von Beauvais, która razem z klaczą Ucella 6 uzyskała wynik 24,1 pkt. Kolejne w konkursie były: Szwedka Louise Romeike wraz z Clearsky oraz Niemka z Callisto R.

CCI4*-S, czyli konkurs z najwyższą nagrodą pieniężną, sprzyjał Niemcowi Jerome Robine, który wraz z wałachem Black Ice uzyskał wynik 27,7 punktów. Na drugim miejscu znalazł się Robin Godel z Grandeur De Lully CH, a trzecia była Emma Brüssau Dark Desire GS.

CCI1*-Intro to konkurs, w którym na drugim miejscu uplasowała się Polka: Małgorzata Kuś wraz z Coridą O. Pierwszy był Nicolai Aldinger, a trzecia Tabea Knüppel.

Dzień zakończył się przeglądem weterynaryjnym przed konkursami CCIO4*-L oraz CCI4*-L, który każdy z Polaków przeszedł pomyślnie. Trener kadry polski Andreas Dibowski wybrał skład, w który wchodzą: Paweł Warszawki z Lucindą Ex Ani 4, Jan Kamiński z Jardem, Wiktoria Knap z Quintus 134 oraz Małgorzata Korycka z Canvalencią.  Polska reprezentacja zmierzy się z próbą ujeżdżeniową w piątek o 14:10.

Więcej informacji: https://www.equestrian.baborowko.pl/ 

Źródło: informacja prasowa 

Fot. M&R Photo