PUCHAR NARODÓW JUŻ W TYM TYGODNIU W SOPOCIE

06.06.2022 12:00:00

Podziel się

Jarosław Skrzyczyński, Andrzej Opłatek, Maksymilian Wechta, Michał Kaźmierczak i Adam Grzegorzewski powalczą jako polska drużyna w Pucharze Narodów CSIO5* Sopot. Zobacz, co czeka na kibiców podczas najbardziej prestiżowych zawodów tego sezonu.

W tym roku obok najwyższych rangą zawodów 5 gwiazdkowych, odbędą się konkursy w ramach CSI2*. Dla publiczności to o trzy konkursy więcej do oglądania, a dla polskich zawodników idealna okazja do wystartowania wśród najlepszych zawodników z całego świata. Wysokie loty będą nam towarzyszyć już od pierwszego konkursu, zawodnicy będą musieli pokonać parkur składający się z przeszkód o wysokości 140 cm! Każdego dnia obejrzeć będzie można klasy, w których rywalizacja toczyć się będzie również o punkty do rankingu Longines, na podstawie którego, co miesiąc ogłaszany jest najlepszy zawodnik trwającego sezonu. Piątkowe Grand Prix oraz niedzielny Puchar Narodów to crème de la crème sopockiego CSIO5* - wysokość przeszkód sięgnie 160 cm.

 

Wystartują w nim drużyny z Danii, Francji, Irlandii, Niemiec, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i oczywiście z Polski. Nasz kraj reprezentować będą: Adam Grzegorzewski, Michał Kaźmierczak, Andrzej Opłatek, Jarosław Skrzyczyński, Maksymilian Wechta.

Listę przyjętych zawodników na CSIO5* można zobaczyć TUTAJ, a na CSI2* TUTAJ

Zimowy sezon młodzi adepci jeździectwa poświęcili na udział w kwalifikacjach rozgrywanych w całym kraju podczas ogólnopolskich zawodów Dzieci i Młodzieży. Najlepsze pary wyłonione podczas całego cyklu, zobaczymy na głównej arenie podczas tegorocznej edycji CSIO Sopot Young Stars. W programie znajdą się aż 4 konkursy o mocno urozmaiconej formie. Publiczność będzie mogła kibicować młodym zawodnikom m.in. w konkursie przebieranym czy konkursie drużynowym rozgrywanym na zasadach Pucharu Narodów. Zawody te tworzą niesamowitą atmosferę, pozwalając najmłodszym jeźdźcom posmakować wielkiego sportu startując wśród ich idoli.

 

CSIO5* Sopot Horse Show to nie tylko sportowa rywalizacja, w tym roku w programie przewidziano wiele dodatkowych atrakcji, z których skorzystać będzie można przez cały dzień. Obok areny głównej na odwiedzających czekać będzie strefa ekspozycyjna ze sprzętem jeździeckim, rękodziełem oraz lokalnymi wyrobami, strefa gastronomiczna, w której znajdziemy najlepsze trójmiejskie foodtrucki, a także pełna atrakcji strefa dla najmłodszych. Dodatkowo w sobotę w programie po raz pierwszy aukcja obrazów poprowadzona przez Cosma Gallery oraz prawdziwy debiut - aukcja źrebiąt polskiej hodowli Mevita foal & embrio auction.

Bilety na wydarzenie dostępne w serwisie www.tobilet.pl oraz w kasach w dniach 9-12 czerwca. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie www.csio.sopot.pl 

Patronat nad wydarzeniem objęło czasopismo „Horse & Business Magazine”.