PZJ zaprasza na konferencję, pt.: „Partnerstwo na medal”

10.01.2024 12:00:00

Podziel się

Zaprezentowanie najważniejszych zagadnień związanych z szeroko rozumianym dobrostanem koni i jeźdźców to główny cel konferencji, pt.: „Partnerstwo na medal”. Organizatorem tego wydarzenia (22-23 stycznia br.) jest Polski Związek Jeździecki we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Torem Wyścigów Konnych Służewiec. Konferencja zorganizowana pod patronatem „Horse & Business Magazine” odbędzie się na terenie MTP.

To wyjątkowe wydarzenie stawia konie w centrum uwagi i jako priorytet w dyskusjach. Dwudniowa konferencja zostanie przeprowadzona w formie paneli dyskusyjnych z udziałem szerokiego grona światowych ekspertów m.in. z zakresu: weterynarii, dobrostanu koni, organizatorów zawodów, jak również specjalistów ds. rozwoju osobistego, mistrzów sportu oraz sędziów międzynarodowych i influencerów.

W gronie prelegentów znajdują się między innymi goście specjalni z zagranicy:

Sue Dyson – doktor weterynarii,

Henrik Anckacrona – Chef d'Equipe Szwecji,

Christian Landolt – międzynarodowy sędzia FEI w ujeżdżeniu.

– Dobrostan koni jest jednym z priorytetów w kontekście rozwoju jeździectwa na świecie. Do pomysłu konferencji zainspirowały mnie liczne wystąpienia ekspertów dobrostanowych na wszystkich najważniejszych oficjalnych spotkaniach Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej FEI.  Do realizacji projektu nadarzyła się okazja, gdy zwróciła się do mnie organizatorka szkoleń związanych ze zdrowiem koni, lekarka weterynarii Alina Palichleb z pomysłem zaproszenia do polski wybitnych ekspertów zajmujących się dobrostanem koni. Także osoby związane ze sportem jeździeckim w Polsce są zainteresowane zwiększaniem wiedzy na temat dobrostanu koni i skorzystaniem z wiedzy ekspertów w tym zakresie. Chciałabym, aby podczas tej konferencji doszło do wymiany wiedzy i doświadczeń tych dwóch nieco odrębnych społeczności. – mówi Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, wiceprezes PZJ. Jednocześnie podkreśla, że nie można zapominać, że to jak czuje się zawodnik, wpływa na jego konia. Stąd właśnie pomysł na warsztaty z psychologiem, trenerem mentalnym czy dietetykiem. W programie są m.in. także warsztaty dla rodziców zawodników, którzy są ważną częścią społeczności jeździeckiej. – Mam nadzieję, że ta konferencja wpisze się na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń hippicznych w Polsce – podkreśla.

Konferencja przeznaczona jest dla zróżnicowanej publiczności, w tym: osób oficjalnych, organizatorów, zawodów, członków kadry narodowej, jeźdźców, w tym młodych zawodników i ich rodziców, trenerów, hodowców, właścicieli koni i ich miłośników. Wydarzenie ma na celu zaspokojenie potrzeb społeczności jeździeckiej, odnosząc się do aktualnych trendów i zmian w dyscyplinach jeździeckich. Stanowi platformę do poszerzania wiedzy, wspierając rozwój wszystkich uczestników i tworząc przestrzeń do wspólnej dyskusji na temat dobrostanu koni.

Istnieje możliwość uczestnictwa w wydarzeniu w formie online i wysłuchania wykładów w głównej sali.

https://pzj.pl/pzj-zaprasza-na-konferencje-partnerstwo-na-medal/