Rozwiązywanie problemów w stajni

27.05.2023 12:00:00

Podziel się

Powstawanie problemów w organizacji – również w branży jeździeckiej – jest nieuchronne i z pewnością każdy nie raz z nimi się mierzył. Ich ranga może być bardzo różna w zależności od miejsca i przyczyn powstania. W momencie, gdy natłok trosk jest narastający, może to doprowadzić przykładowo do mało przyjemnego uczucia wypalenia zawodowego. Jakie są zatem metody pomocne w rozwiązywaniu tego typu problemów?

Każda firma powinna nieustannie poszukiwać nowych i ulepszonych sposobów organizacji i usprawnienia swoich działań. Poszukiwania należy zacząć od uporządkowania systemu działania stajni.

System organizacji

Do tego będzie potrzebne utrzymanie porządku, który ma większy wpływ na płynność procesów niż by się wydawało. Dobrze jest opracować system organizacji rzeczy w pomieszczeniach magazynowych i paszowych oraz siodlarniach.

Zagracona stajnia może łatwo wytworzyć bałagan w sposobie myślenia. Przeglądanie bałaganu, sprzętu lub zapasów może być zarówno frustrujące, jak i czasochłonne. Upewnienie się, że wszystko jest w porządku, pomoże nadzorować rzeczy wokół stajni i sprawi, że będzie to przyjemniejsze i prostsze dla osób z niej korzystających. Więcej tutaj