Skutecznie realizujemy strategię

11.09.2023 12:00:00

Podziel się

Jako Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego od początku 2022 roku skutecznie realizujemy główną ideę, która przyświecała nam przy objęciu kierownictwa związku, czyli „Wracamy do sportu”. Zakłada ona rozwój sportu wyczynowego i powszechnego oraz budowę marki polskie jeździectwo , której elementem jest profesjonalizacja działań związku.

Od I kwartału 2022 roku umożliwiliśmy online zakup licencji dla zawodników, klubów i koni. Otrzymanie licencji zajmuje do 24 godzin i pozwala  też pracownikom biura PZJ skupić się na obsłudze innych potrzeb członków związku.

Nasze działania koncentrujemy  przede wszystkim na rozwoju sportu wyczynowego. Celem jest zdobycie medalu podczas międzynarodowych imprez mistrzowskich lub Igrzysk Olimpijskich. Sztaby szkoleniowe w każdej z dyscyplin olimpijskich realizują programy, co zaowocowało startem polskich zawodników w 2022 roku w Mistrzostwach Świata w ujeżdżeniu, skokach i  WKKW.  Biało-czerwoni wygrali też w ur. jedne z zawodów cyklu Pucharu Narodów WKKW w Strzegomiu, po raz pierwszy w historii polskiego ujeżdżenia wywalczyliśmy brązowy medal Mistrzostw Europy, cieszy 8 miejsce w Mistrzostwach Świata w paraujeżdżeniu .Dzięki dobrej współpracy ze sztabami szkoleniowymi obecnie jeźdźcy z dumą reprezentują Polskę na zawodach międzynarodowych. Więcej TUTAJ