Sport jeździecki w nadmorskiej scenerii – CAVALIADA Summer

27.04.2023 12:00:00

Podziel się

Piękne słońce, gorący piasek, kojący szum fal. Do tego niesamowite emocje, wyjątkowe pokazy i sport jeździecki na najwyższym poziomie. O czym mowa? A o najbardziej wyczekiwanym wydarzeniu jeździeckim w Polsce czyli zawodach konnych rozgrywanych bezpośrednio na plaży. Po siedmiu latach CAVALIADA Summer wraca nad Morze Bałtyckie!

CAVALIADA Summer, czyli drugie na świecie – po Miami na Florydzie – międzynarodowe wydarzenie jeździeckie odbędzie się 22-25 czerwca br. w Świnoujściu. W programie zaplanowane są m.in. zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody, codzienne bloki pokazów konnych, zawody CAVALIADA Future, a także widowiskowe zaprzęgi parokonne. Nie zabraknie też cieszących się ogromną popularnością wśród najmłodszych zawodów Hobby Horse, a także Targów Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich.

Pierwsze w Polsce, drugie na świecie

Grupa MTP od ponad dziesięciu lat organizuje najbardziej rozpoznawalne zawody jeździeckie w Polsce pod marką CAVALIADA Tour. Wydarzenia przyciągają dziesiątki tysięcy kibiców na trybuny oraz setki zawodników z całego świata. Do tej pory CAVALIADA Tour gościła przede wszystkim w największych halach widowiskowo-sportowych: w Krakowie, Sopocie i Warszawie oraz w obiektach targowych: w Poznaniu i Lublinie. Teraz przyszedł czas na zawody otwarte.

– Najpiękniejsza, najszersza plaża w Polsce daje możliwości utworzenia wydarzenia, które do tej pory odbywały się tylko w Miami na Florydzie. Mamy już doświadczenie w tego typu imprezie, bowiem w 2016 r. z okazji 95-lecia Międzynarodowych Targów Poznańskich zorganizowaliśmy CAVALIADĘ Summer Jumping na plaży w Kołobrzegu. Wydarzenie było pierwszymi i do tej pory jedynymi w Europie międzynarodowymi zawodami jeździeckimi rozgrywanymi bezpośrednio na plaży. Po siedmiu latach, ku ogromnej radości kibiców, zawodników oraz przyjaciół CAVALIADY, wydarzenie to wraca nad Morze Bałtyckie. Tym razem drugim miejscem na świecie, gdzie rozgrywają się zawody na plaży, będzie Świnoujście, gospodarz CAVALIADA Summer – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADY Tour. Więcej tutaj