Strzegom Autumn Show: jesienny turniej jeździecki w mocnej obsadzie

Podziel się

11 konkursów, w tym Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowy Turniej dla Młodych Koni, wybitne sportowe nazwiska, a dla najmłodszych zawody Hobby Horse – już w najbliższy weekend startują zawody Strzegom Autumn Show w konkurencji WKKW.

Jesienny turniej jeździecki po pięciu latach nieobecności powraca do kalendarza Stragony. Na hipodromie w Morawie zobaczymy jeźdźców i amazonki w barwach 22 krajów startujących na ponad 240 koniach. Rozegrane zostaną cztery klasy międzynarodowe w krótkim formacie, trzy konkursy dla młodych koni oraz cztery krajowe. Rozstrzygnięta zostanie także walka o medale Mistrzostw Polski seniorów.
Do udziału w zawodach zgłosili się wybitni wkkwiści, m.in multimedalista Michael Jung z Niemiec, podwójny mistrz olimpijski, który posiada także tytuły mistrza Europy i mistrza świata, Australijczyk Andrew Hoy, podwójny indywidualny medalista olimpijski, Szwajcar Felix Vogg, srebrny medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni, Japończyk Yoshiaki Oiwa, podwójny złoty medalista Igrzysk Azjatyckich, a tytułu mistrza Polski będzie bronił Mateusz Kiempa.
 
Podczas Międzynarodowego Turnieju dla Młodych Koni na konkursowych arenach zobaczymy końską młodzież w wieku do 5 do 9 lat. - Myślę, że ta impreza będzie doskonałą okazją do prezentacji młodych koni na arenie międzynarodowej, a dla niektórych może być ostatnią szansą kwalifikacji do Mistrzostw Świata Młodych Koni, które odbędą się we w francuskim Lion d'Angers – mówi Marcin Konarski, organizator zawodów.
 
Imprezą towarzyszącą będą zawody Hobby Horse w WKKW, które zostaną rozegrane w niedzielę. To ostatnio niezwykle popularna nowa dyscyplina sportowa, w której zawodnicy startują na „wierzchowcach” zbudowanych z głowy konia na drewnianym drążku z wodzami, ogłowiem i innym osprzętem imitującym ten używany przez jeźdźców. Zasady rywalizacji są inspirowane regulaminami zawodów jeździeckich. Na hipodromie pojawi się czworobok, trasa crossu, na której staną specjalnie zaprojektowane dla Hobby Horse drewniane przeszkody oraz parkur z przeszkodami skokowymi.
 
Zawody Strzegom Autumn Show startują 15 września. W piątek rozegrane zostaną próby ujeżdżenia, a w sobotę i w niedzielę na kilku arenach toczyć się będzie rywalizacja zarówno podczas prób skokowych, jak i w crossie.
Wstęp na zawody i parking są bezpłatne.
Fot. Mariusz Chmieliński