STRZEGOM: NIEMKI MISTRZYNIAMI EUROPY W UJEŻDŻENIU

06.08.2022 12:00:00

Podziel się

Podczas rozgrywanych w Strzegomiu Mistrzostwach Europy Kuców reprezentantki Niemiec zgarnęły komplet medali w konkurencji ujeżdżenia, w klasyfikacji indywidualnej.

Złoty krążek zdobyła Lilly Marie Collin na zaledwie 7-letnim kucu Cosmo Callidus NRW, z wynikiem 77,865%. Warto podkreślić, że to pierwszy występ tej amazonki w europejskiej imprezie mistrzowskiej, a swoje starty na międzynarodowej arenie rozpoczęła dopiero w marcu br. Srebro powędrowało w ręce Mii Allegry Lohe na klaczy Tovdals Golden Future Imperial - 76,243%, a brązową medalistką została Julie Sofie Schmitz-Heinen na Carleo Go - 75,460%. Przypomnijmy, że w czwartek Niemki wywalczyły także najwyższe miejsce na podium w konkursie zespołowym
Reprezentantka Polski Veronica Pawluk na D'Artagnan 187, z wynikiem 73,703% zajęła ósme miejsce w stawce 61 zawodników. W niedzielę dresażyści przystąpią do rozgrywki o indywidualne medale w programach Freestyle.

Emocjonujący WKKW


Rozegrana w sobotę próba terenowa przyniosła przetasowania w tabeli drużynowej. Spośród 42 przejazdów oglądać mogliśmy 13 „na zero”. Jednak błędów nie ustrzegli się nawet najlepsi. Z pewnością dużą niespodzianką in minus było wyłamanie reprezentantki Francji Zoe Ballot dosiadającej kuca Voltair de Lalande na ostatniej kombinacji na trasie. Kara punktowa spowodowała, że Francuzi utracili zdobyte po ujeżdżeniu prowadzenie i obecnie z rezultatem 100,9 punktu karnego zajmują w tabeli miejsce trzecie.
Doskonale jeździli dziś Irlandczycy – trzy bezbłędne przejazdy w normie czasu zapewniły tej ekipie awans na pozycję liderów, z wynikiem 92,1. Drugą pozycję utrzymują Niemcy – 94,4 pkt.
Indywidualnie pozycję liderki po bezbłędnym crossie, ukończonym idealnie w normie czasu, utrzymuje reprezentantka Francji i obrończyni tytułu Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon (25,6 pkt.)
Na drugą, z trzeciej pozycji po ujeżdżeniu awansowała Niemka Merle Hoffmann na klaczy Penny Lane We (27 pkt.). Trzecia lokata i awans z 4 na 3 pozycję należy do pary z Irlandii: Josha Williamsona i Ardeo Fireman (28,2 pkt).
W niedzielę wkkwiści zmierzą się w ostatnim teście jeździeckiego triatlonu – skokach przez przeszkody. Rozegrane zostaną także indywidualne finały w konkurencji skoków przez przeszkody.


Medalistki w konkurencji ujeżdżenia


1. Lilly Marie Collin, Cosmo Callidus NRW - 77,865%
2. Mia Allegra Lohe, Tovdals Golden Future Imperial - 76,243%
3. Julie Sofie Schmitz-Heinen, Carleo Go - 75,460%
….
8. Veronica Pawluk, D'Artagnan 187, Polska - 73,703%

 

Wyniki: https://zawodykonne.com/zawody/6/tour/866


Autorzy zdjęć:
Leszek Wójcik
Mariusz Chmieliński