Strzegom October Festival: finał sezonu jeździeckiego już wkrótce

18.09.2023 12:00:00

Podziel się

Jeszcze nie opadł kurz po zawodach Strzegom Autumn Show, a w Morawie już ruszyły przygotowania do kończącego sportowy sezon turnieju Strzegom October Festival (12-15.10). Wydarzenie odbywa się pod patronatem „Horse & Business Magazine”.

Będzie to już ostatnia w tym roku międzynarodowa rywalizacja w konkurencji WKKW w Polsce. W programie sportowym znalazło się aż 10 konkursów międzynarodowych od dwóch do czterech gwiazdek w obu formatach, klasa Intro oraz turniej European Youth Eventing Masters. To wprowadzona w 2020 r. formuła dla wszystkich kategorii młodzieżowych: CCIOY3*-L - Young Riders, CCIOJ2*-L – Juniors, CCIOP2-L – Ponies.

Przebieg rywalizacji jest wzorowany na konkursie Pucharu Narodów. W zawodach współzawodniczyć będą ekipy narodowe składające się z 3-4 zawodników. – Naszym celem było utworzenie młodym zawodnikom kolejnej, po imprezach mistrzowskich, szansy na rywalizację drużynową i indywidualną o prestiżowy tytuł – wyjaśnia Marcin Konarski, organizator zawodów. Jego zdaniem udział w turnieju może być także dobrym przygotowaniem przed Mistrzostwami Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców, które odbędą się w przyszłym roku w Strzegomiu.

Podczas zawodów Strzegom October Festival rozegrane zostaną także cztery klasy krajowe: 100, 100 -18 oraz 90.

Panel zgłoszeń do konkursów międzynarodowych jest otwarty na stronie FEI, a do konkursów krajowych na Livejumping.com. Zgłoszenia przyjmowane są do 19 września, a zawody startują 12 października.

Fot. Mariusz Chmieliński