Strzegom Spring Open: druga odsłona w olimpijskiej obsadzie

Podziel się

Cztery dni sportowych emocji, ponad 250 koni w barwach 19 krajów i jeźdźcy światowego formatu – już rusza 20 kwietnia (czwartek) druga tura zawodów Strzegom Spring Open w konkurencji WKKW.

Na strzegomskich arenach rywalizować będą m.in Niemka Julia Krajewski - aktualna mistrzyni olimpijska i srebrna medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Pratoni del Vivaro, jej rodaczka Ingrid Klimke - podwójna mistrzyni Europy i brązowa medalistka Światowych Igrzysk Jeździeckich oraz Holenderka Merel Blom - drużynowa, brązowa medalistka Światowych Igrzysk Jeździeckich.

Na listach startowych nie zabraknie również reprezentantów Polski, w tym członków kadry WKKW:
Joanny Pawlak, Julii Gillmaier, Pawła Warszawskiego oraz Janka Kamińskiego.

Zawody rozpoczynają się w czwartek 20 kwietnia br. W sumie rozegranych zostanie osiem międzynarodowych konkursów w krótkim i długim formacie do poziomu czterech gwiazdek oraz konkurs w kategorii kuców.
W ciągu pierwszych dwóch dni zawodnicy zaprezentują się na czworoboku podczas próby ujeżdżenia.
Dzień później czyli w piątek rozegrane zostaną także pierwsze próby skokowe. W sobotę i niedzielę (22-23 kwietnia) zawodnicy zmierzą się podczas crossu i skoków przez przeszkody.

Wszystkie próby terenowe będzie można śledzić podczas relacji „live”, która będzie transmitowana na stronie internetowej zawodów: www.strzegomhorsetrials.pl, Clipmyhorse.tv oraz na Facebooku zawodów i Świata Koni.

Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne.

Program: https://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/images/2023/1/TIMETABLE-14_04.pdf

 

Patronat nad wydarzeniem objęła redakcja czasopisma „Horse & Business Magazine”.

 

 Fot. Mariusz Chmieliński