Strzegom Spring Open: sportowy sezon WKKW nabiera tempa

16.04.2024 08:00:00

Podziel się

335 koni w barwach 24 krajów, dziesięć konkursów i cztery dni jeździeckich emocji – już w czwartek (18 kwietnia) rusza druga tura zawodów Strzegom Spring Open w konkurencji WKKW pod patronatem „Horse & Business Magazine”.

Na strzegomskich arenach rywalizować będą m.in. multimedalista Andrew Hoy z Australii, sześciokrotny medalista olimpijski, Niemiec Dirk Schrade, drużynowy mistrz olimpijski, Holendrzy Merel Blom-Hulsman, Elaine Pen oraz Tim Lips, drużynowi, brązowi medaliści Światowych Igrzysk Jeździeckich.

Na listach startowych nie zabraknie również reprezentantów z Polski, w tym zeszłorocznych medalistów mistrzostw Polski: Julii Gillmaier, Pawła Warszawskiego i Mateusza Kiempy.

Zawodnicy rywalizować będą w siedmiu konkursach międzynarodowych w obu formatach od poziomu dwóch do czterech gwiazdek, klasie Intro oraz w trzech konkursach krajowych.

Zawody ruszają w czwartek, 18 kwietnia. W ciągu pierwszych dwóch dni jeźdźcy i amazonki zaprezentują się na czworoboku podczas próby ujeżdżenia, a w sobotę i niedzielę zmierzą się na crossie i w skokach przez przeszkody.  

Wstęp na zawody oraz parking są bezpłatne.

Fot. Mariusz Chmieliński

 

Zgłoszenia:

CCI: https://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/images/2024/01/ENTRIES_SSO_II_CCI.pdf

    

CNC: https://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/images/2024/01/Entries_SSO_II_CNC.pdf    

Program: https://www.eventing.strzegomhorsetrials.pl/images/2024/01/TIMETABLE-12.04.pdf