Szwedka górą, Polacy na podium

17.11.2023 12:00:00

Podziel się

W Warszawie minął kolejny, piątkowy dzień zawodów CAVALIADA. W Centralnym Ośrodku Sportu Torwar organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Dzień ten przyniósł też wiele emocji oraz następne sportowe rozstrzygnięcia.

Konkurs Dużej Rundy o nagrodę marki LOTTO, pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaliczany do rankingu CAVALIADY Tour i rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej zebrał na starcie 55 par. W przejeździe podstawowym obejrzeliśmy 20 bezbłędnych przejazdów.  Mogłoby się wydawać, że to dużo, ale z drugiej strony był to konkurs pełen niespodzianek. Parkur, jak na zawody trzygwiazdkowe, nie był aż tak wysoki (145 cm), ale zawierał wiele technicznych zadań. Niektórzy faworyci jadący na swoich podstawowych koniach, popełniali błędy i ich w finałowym przejeździe zabrakło. Sama rozgrywka była bardzo ciekawa, trasa dawała możliwości pogalopowania i skrócenia zakrętów. Dzięki temu publiczność warszawskiego Torwaru obejrzała wspaniałe sportowe widowisko. Ostatecznie wygrała amazonka ze Szwecji - Karin Martinsen, na PB PORTOFINO, którą poznaliśmy już wcześniej z dobrej strony w Poznaniu na zawodach 4Foulee, kiedy to w konkursie Grand Prix zajęła trzecie miejsce.

– Byłam trochę zdenerwowana, ponieważ do rozgrywki dostało się wielu zawodników, a wtedy wiadomo, że będzie ona bardzo, bardzo szybka. Na szczęście mój koń, Portofino jest z natury bardzo szybki i walczy do końca. Dzisiaj wiedziałam, że mamy duże szanse i musiałam po prostu uzyskać płynne tempo. Jeżdżę na tym koniu od trzech lat. Jest on bardzo odważny i niesamowity, cieszę się, że mam możliwość na nim startować. Atmosfera na CAVALIADZIE jest bardzo sympatyczna. Byłam już w Poznaniu, ale po raz pierwszy startuje w Warszawie. Jestem bardzo szczęśliwa, że tu jestem – powiedziała zwyciężczyni, Karin Martinsen.

Tuż za nią uplasowali się doświadczeni Polacy: Jarosław Skrzyczyński na KOMBOY i Adam Grzegorzewski na FANFRELUCHE DE RIALFO Z. Co warte podkreślenia jeden i drugi dosiadali koni, które mają dopiero 8 lat i są to konie, które dopiero wchodzą na taki poziom. Bardzo udane starty zanotowały też młode, polskie amazonki - piąte miejsce zajęła Michalina Szmytka na COMET 235, a w rozgrywce znalazły się jeszcze: brązowa medalistka Mistrzostw Polski w kategorii młodych jeźdźców Lena Maruszak na JETOULON VAN DE RIETVENNE i debiutująca w tego typu zawodach amazonka, która dostała dziką kartę od komitetu organizacyjnego Zuzanna Golicka na FOR FLIX.

Przed nami jeszcze dwa bardzo ciekawe konkursy, dzisiaj znacznie trudniejszy drugiego etapu TRAF EVENTING TOUR, czyli cross w hali, a potem wieczorem, o godzinie 21:00, konkurs SPEED & MUSIC do którego zapisali się bardzo doświadczeni i bardzo szybcy zawodnicy.

Wyniki tutaj - https://livejumping.com/ap/event/9496/competitions

Organizatorzy informują, że bilety SPORT na sobotnią CAVALIADĘ są wyprzedane. Możliwy jest zakup jedynie biletu VIP. Bilety na pozostałe dni można kupić tutaj: https://tobilet.pl/cavaliada-warszawa-2023.html

Dla tych, którzy nie mogą być na warszawskim Torwarze gdzie odbywa się Cavaliada, organizator przygotował transmisję online, w której można zobaczyć nie tylko wszystkie przejazdy zawodników, ale również wywiady ze zwycięzcami i interesujące rozmowy z ekspertami w studiu CAVALIADA TV. Link do relacji online tutaj: https://live.cavaliada.pl/

Organizatorem CAVALIADA Warszawa jest Grupa MTP. Sponsorem strategicznym jest ORLEN, Miastem Gospodarzem Warszawa, a partnerem Województwo Mazowieckie.