Terapeutyczne kosmetyki konopne dla jeźdźców

20.04.2024 12:00:00

Podziel się

Zadbane kopyta, lśniąca grzywa, doskonały sprzęt i zawsze gotowy do wspólnej pracy koń – to obraz, który wielu z nas utożsamia z troską o dobrostan czworonożnych przyjaciół. Jednakże czy w tym skupieniu na zwierzęciu nie zapominamy o sobie? Właściwa pielęgnacja skóry jeźdźca nie tylko poprawi komfort treningów, ale także pozwoli pełniej cieszyć się tym sportem.

Stan skóry i kopyt, odpowiednio zbilansowana dieta, szeroko rozumiany dobrostan zwierzęcia – to kwestie, które spędzają sen z powiek właścicielom koni. Skupiają zatem swoją troskę na zwierzęciu i jego potrzebach, zapominając czasami, że dbanie o siebie powinno być równie istotne. Tym bardziej że jeździectwo to całoroczna aktywność na świeżym powietrzu, w różnych warunkach. To zmienne temperatury, mróz, palące słońce i wiatr, ale także kontakt z wodą, kurzem, błotem. Najbardziej narażone są dłonie i twarz każdego jeźdźca. Czy właściwie je zabezpieczasz? Jak dbasz o swoją skórę podczas treningów czy pracy w stajni? Czy stosujesz kosmetyki, które zapewnią właściwą ochronę i regenerację narażonej na mocne przesuszenie skóry?

Natura przychodzi Ci z pomocą

Najcenniejsza roślina XXI w. – czy wiesz, co to jest? Konopie, bo o nich mowa, w ostatnich latach stały się sensacyjnym odkryciem w pielęgnacji i wsparciu w leczeniu wielu chorób i dolegliwości.

Głównie za sprawą znajdującego się w konopiach kannabidiolu, czyli CBD, który posiada wyjątkowo silne właściwości ochronne i regenerujące. CBD i inne, zawarte w konopiach kannabinoidy oraz terpeny i flawonoidy doskonale współgrają z układem endokannabinoidowym w organizmie człowieka, przywracając homeostazę. Skóra – największy ludzki organ – posiada własny system endokannabinoidowy, reaktywny na fitoskładniki konopne. Kannabinoidy zawarte w konopiach charakteryzują się działaniem o niespotykanym spektrum: przeciwzapalne, silnie regenerujące, antyoksydacyjne i przeciwbólowe. Konopie są jednym z najbardziej odżywczych zasobów naturalnych. Więcej tutaj