TIM PRICE LIDEREM CZTEROGWIAZDKOWEGO KONKURSU LOTTO STRZEGOM HORSE TRIALS

23.06.2022 12:00:00

Podziel się

Próbami ujeżdżenia, pierwszym testem jeździeckiego triatlonu, rozpoczęły się 23 czerwca (czwartek) zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Morawie. Patronat nad wydarzeniem objął „Horse & Business Magazine”.

W najtrudniejszej klasie - CCI4*-L prowadzi Nowozelandczyk Tim Price na koniu Polystar I. Na drugim miejscu ze stratą 1.6 punku karnego jest jego żona Jonelle na koniu Faerie Magnifico. Włoszka Evelina Bertoli na klaczy Fidjy des Melezes objęła trzecią lokatę. W trzech długich gwiazdkach najlepszy wynik uzyskał Niemiec Ben Leuwer na koniu Citius.

W konkursie juniorskim prowadzi Belg Max Thual dosiadający konia QC Rock And Roll. Z kolei Polka Karolina Miś na Go Jack jest trzecia, co daje jej pierwszą lokatę w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

W trzech gwiazdkach w kategorii młodych jeźdźców najlepszy wynik i prowadzenie w Mistrzostwach Polski w tej kategorii należy do Karoliny Ślązak na Gangesie.

W klasie kuców CCIP2*-S prowadzi Sina Brügger z Niemiec na klaczy Next Generation.

W drugi dzień zawodów - piątek rozegrane zostaną kolejne próby ujeżdżenia, tym również w konkursie o Puchar Narodów. Wyłonieni zostaną także pierwsi zwycięzcy w klasie kuców i Intro.

Na morawskich arenach podczas czterech dni zawodów w dziesięciu konkursach międzynarodowych będzie rywalizowało niemal 230 zawodników i 350 koni w barwach 22 krajów z całego świata.

Wyniki on-line: http://results.strzegomhorsetrials.pl/event.php?event=15#CCIJ2S

Fot. Leszek Wójcik