Ubezpiecz swojego konia z Generali

02.11.2023 12:00:00

Podziel się

Celem każdego hodowcy koni jest zapewnienie swoim zwierzętom troskliwej opieki oraz jak najlepszych warunków do rozwoju i stałej poprawy kondycji. Najistotniejsze jest jednak zadbanie o bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Udział w treningu czy zawodach albo zwykła rekreacyjna jazda pozwalają właścicielom koni na przeżywanie niezwykłych doświadczeń, jednak nikt nie jest w stanie przewidzieć niespodziewanych sytuacji, takich jak kontuzja, wypadek, choroba czy operacja. Ubezpieczenie konia pomaga właścicielom zapewnić spokój i płynność finansową w przypadku wystąpienia wielu nieprzewidzianych zdarzeń związanych z ich ukochanym wierzchowcem.

Ubezpieczenie Generali Konie to więcej niż ubezpieczenie życia konia

Zakres ochrony obejmuje:

  1. Koszty operacji konia

Podobnie jak ludzie, konie również mogą zachorować lub doznać urazu. Koszty operacji niejednokrotnie przewyższają wówczas możliwości finansowe właściciela. Aby zapobiec takim sytuacjom, utworzyliśmy ubezpieczenie kosztów operacji, które daje możliwość uzyskania zwrotu poniesionych wydatków na zabiegi ratujące życie konia. Ochroną obejmujemy operacje przeprowadzone w klinice weterynaryjnej i w znieczuleniu ogólnym. Twój koń może być ubezpieczony już od 7. dnia życia.

  1. Kradzież lub rabunek konia

Konie to niezwykle cenne zwierzęta i, niestety, trzeba liczyć się z ryzykiem kradzieży. Każdy z naszych wariantów ubezpieczenia na życie obejmuje ryzyko kradzieży i rabunku m.in. ze stajni, padoku czy koniowozu (jeśli samodzielnie transportujesz konia).

  1. Trwała utrata zdatności użytkowej i rozpłodowej konia

Utrata użytkowości konia może wiązać się z koniecznością poniesienia bardzo dużych kosztów. Ubezpieczając życie konia, można dodatkowo rozszerzyć zakres ubezpieczenia o ryzyko trwałej utraty zdatności użytkowej dla koni sportowych lub trwałej utraty zdatności rozpłodowej dla koni hodowlanych. Ubezpieczenie – w zależności od wybranego wariantu – obejmuje trwałą utratę zdatności użytkowej lub rozpłodowej w wyniku wypadku, choroby, ciąży i porodu lub operacji.

  1. Śmierć konia

Jednym z najtrudniejszych momentów dla każdego właściciela konia jest śmierć podopiecznego. Chociaż nic nie jest w stanie zastąpić ukochanego zwierzęcia, to uzyskane środki pozwolą na kontynuację pasji, jaką jest jeździectwo i posiadanie własnego konia.

Ubezpieczenie Generali Konie to ochrona w przypadku śmierci lub uśmiercenia konia z konieczności. Ochrona dostępna jest w jednym z trzech wariantów: Basic, Standard i Premium. Wariant Basic obejmuje śmierć w wyniku wypadku, w tym podczas transportu. Warianty Standard i Premium to odpowiedzialność również w przypadku śmierci konia w wyniku choroby, ciąży i porodu, operacji lub kastracji. Więcej TUTAJ