W drużynie siła

22.12.2023 12:00:00

Podziel się

Jesteśmy świeżo po zakończeniu tegorocznej edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej. Jednym z konkursów w ramach tej rywalizacji jest, właściwie niespotykany na zawodach narodowych, konkurs drużynowy. Starty indywidualne zawodników w ramach poszczególnych rund zawsze są ciekawe, ale dla mnie najbardziej emocjonująca jest właśnie rywalizacja w ramach tego konkursu.

Uczestnicy, często dzieci i młodzież, uczą się tu odpowiedzialności za grupę, pracują nad swoją odpornością psychiczną. Jeździectwo to głównie sport indywidualny, przyzwyczajeni jesteśmy, że nasz wynik najbardziej interesuje nas samych. W drużynie, nasz indywidualny wynik ma ogromne znaczenie dla całej ekipy. W ramach rozgrywek międzynarodowych, takim bardzo prestiżowym, trudnym konkursem jest konkurs Pucharu Narodów. To do tego konkursu, poszczególne federacje wystawiają swoje drużyny w ramach rywalizacji sportowej.

Miałem przyjemność niejednokrotnie oglądać konkurs drużynowy jako widz, a także być częścią drużyny jako szef ekipy. Za każdym razem, są to ogromne emocje, sama esencja rywalizacji sportowej. Trzymanie kciuków za poszczególnych zawodników, za całą drużynę, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. W tym roku nie sposób nie wspomnieć szerzej o konkursie drużynowym. Polskie skoki przez przeszkody bowiem, odniosły ogromny sukces kwalifikując nasz zespół na Igrzyska Olimpijskie, Paryż 2024 rok. Polska ekipa zrobiła to właśnie starując w konkursie drużynowym na zawodach CSIO w Pradze. Więcej TUTAJ