WECHTA HORSE AUCTION W RACOCIE

Podziel się

Już w najbliższą sobotę - 20 sierpnia - na terenie Stadniny Koni Racot odbędzie się jedna z pierwszych w kraju aukcja źrebiąt i młodych koni sportowych, o typowo skokowym rodowodzie, ale co ważniejsze - pochodzących jedynie od polskich hodowców. Wśród zgłoszonych do Wechta Horse Auction wierzchowców o polskim paszporcie jest m.in. potomstwo olimpijskiej gwiazdy - ogiera Nevados S, ale i uczestnika mistrzostw świata ogiera Dominator Z, czy cenionych w Europie Comme Il Faut oraz Aganix du Seigneur.

Łącznie zaprezentowanych zostanie 17 źrebiąt oraz sześć koni 2-3-letnich, wszystkie o rodowodach skokowych, część zaawansowana w krew, co czyni je ciekawymi dla zawodników konkurencji WKKW. Na aukcji prowadzonej w formacie hybrydowym tzw. onlive (na żywo i online przez system Equibid.pl) zobaczymy m.in. czempionkę Wechta Equestrian Foal Show 2022, klaczkę Heronika MT, pochodzącą po wspaniałym Aganix du Seigneur od klaczy blisko spokrewnionej z wałachem Cayles, na którym sukcesy odnosił Felix Hassmann.  Zaprezentowany zostanie także obiecujący syn Nevadosa S - Chantico R od Chmurnej po Coriano's Ass, czyli półsiostry brązowego medalisty MPMK i skoczka poziomu 1.45, ogiera Chram. W grupie starszych koni na sprzedaż trafi też bliski kuzyn brązowego medalisty mistrzostw Niemiec WKKW 2022 - Robson.

„Jesteśmy dumni, że możemy zaoferować dorobek polskich hodowców europejskim klientom. Ofertę aukcyjną tworzą synowie i córki koni uczestniczących w igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata, takich jak Nevados S czy Dominator Z” - powiedział Aleksander Wechta, reprezentujący organizatorów.

Imprezie będą towarzyszyć zawody skokowe, rozgrywane na odnowionym parkurze stadniny w wielkopolskim Racocie. To właśnie one rozpoczną weekend pełen atrakcji.

W sobotę przed aukcją na hipodromie odbędzie się m.in. konkurs Grand Prix 135 cm, rozgrywany w ramach zawodów regionalnych Wechta Equestrian & Friends, z pulą nagród 20 tysięcy złotych, a na godzinę 20.00 zaplanowano start aukcji.

Zacznie się ona od Aukcji Charytatywnej na rzecz Fundacja POLSAT - Jesteśmy dla dzieci, którą przeprowadzi Polswiss Art. Licytowane będą trzy prace: inkografia „Baśnie o miłości" Rafała Olbińskiego, obraz "Sterowane marzenia" Anny Zalewskiej i dyptyk litografii z cyklu "Woja i Pokój" Pabla Picasso, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz pomocy dzieciom z Ukrainy. Dalej odbędzie się aukcja koni.

Niedziela będzie drugim dniem zawodów regionalnych. Wstęp na imprezę jest wolny.

Położona ok. 55 km od Poznania, miejscowość Racot nieodparcie kojarzy się z hodowlą koni. Historia miejscowego Zakładu Chowu Koni sięga roku 1925. Trzy lata później, na mocy dekretu Ministra Rolnictwa i Reformy Rolnej, został on przekształcony w Państwową Stadninę Koni. Obok Janowa Podlaskiego i Kozienic była to trzecia tego typu placówka w międzywojennej Polsce. Od lat 20 XX wieku zajmuje się hodowlą koni rasy wielkopolskiej i szlachetnej półkrwi.

Na terenie stadniny znajduje się klasycystyczny XVIII-wieczny Pałac Książąt Jabłonowskich oraz zabytkowy park, sprawiając, że miejsce jest atrakcyjne nie tylko dla miłośników jeździectwa, ale także turystów.

Oficjalna strona: http://wechtahorseauctions.com