WECHTA LIDEREM

02.06.2022 20:28:00

Podziel się

Maksymilian Wechta na Quvee Prestige wygrał pierwszy półfinał mistrzostw Wielkopolski w kategorii seniorów. 

Maksymilian Wechta (KJ Wechta Rosnówko) na Quvee Prestige wygrał piątkowy seniorski konkurs szybkości, rozgrywany w ramach Mistrzostw Wielkopolski w skokach, które odbywają się w Racocie.

Drugie miejsce zajął Dawid Skiba (KJ Agro-Handel Śrem) na koniu Kasper, a trzecią pozycję wywalczył Siarhei Kazlou (KJ Profil Piła) na La Noblesse Vulkan L. Cała trójka przejechała bez zrzutek, a różnica czasu między nimi nie przekroczyła nawet sekundy.

- Rywale mocno zmotywowani, zjechało się mocne grono. Takiego składu mistrzostwa Wielkopolski chyba jeszcze nie miały! A parkur dziś był dość trudny, dawał wiele opcji. Wysokość przeszkód w porządku, ale trzeba było wybierać, czy ryzykować i robić skrót, czy nie. Kilka wymagających przeszkód, a między przeszkodą numer 2 a 3 była opcja dystansu, więc można było pojechać na sześć lub na siedem foulée. Plac jest dość mały, więc trzeba było rozegrać wszystko zakrętami, a niekoniecznie galopem, bo nie do końca było, gdzie się rozpędzić- relacjonował Maksymilian Wechta.

Uczestnik wielu zagranicznych imprez dodał, że spodziewa się jeszcze trudniejszego parkuru i wielu zrzutek w niedzielnym finale, ale na pewno wspomagać zawodników będzie panująca w Racocie atmosfera.

- Jest świetnie! Warunki super - dwie rozprężalnie, w tym jedna na hali, więc nie ma tłoku. Jest gdzie z końmi pospacerować, a i pogoda wyśmienita, więc czego chcieć więcej? - zastanawiał się.

Wcześniejszy konkurs juniorów wygrała Nadia Lehmann (Lehmannsporthorses) na klaczy Silver Star. Drugie miejsca wywalczył Antonina Kucharska (KJ Jolly Jumper Węglewskie Holendry) na Oridzie M, a trzecie Marta Konarska (KJ Agro-Handel Śrem) na Lili Marlene.

Najlepszym wierzchowcem wśród koni 4-letnich został Blitz Al Z, dosiadany przez Michała Jóskowiaka (St. KJ Tradycja Siedlnica). Drugim wierzchowcem racockich eliminacji do MPMK, stał się Nacho TVL pod Wiktorią Łazowską (KJ Wechta Rosnówko). Trzeci był E-Seco, urodzony w tutejszej stadninie, a dosiadany przez Macieja Kasperka (Racocki KJ).

Piątkowy konkurs dla koni 5-letnich wygrał Martin Rozynek (KJ Profil Piła) na Casello R. Drugi był Dawid Skiba (KJ Agro-Handel Śrem) na New Escobar, a Julita Skotarczak (KJ Profil Piła) na Mr. It’s Possible SRK zajęła trzecią pozycję.

W rywalizacji open najlepiej zaprezentowała się Karolina Pikosz na L.Folid Glod Ryal K, druga była Amelia Stawińska (KJ Brzóska Sport Horses) na Quintus 67, a trzeci Damian Krajewski (St. Kraju Jumping Team) na Henya de L’Espoir.

W porannym konkursie dla kuców mini triumfowała para Hanna Pszkit i Walnut Samson. W midi górą byli Zofia Kamińska (KJ Ranczo Kołata) i Pasjonata Parys, a w maxi Weronika Kamińska (Budzyński KS Kłos SJ) i Walencja.

Mistrzostwa rozgrywane są pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka. Organizatorami mistrzostw są: Racocki Klub Jeździecki, Wielkopolski Związek Jeździecki i Klub Jeździecki Wechta. Inicjatorem i głównym sponsorem jest firma Wechta, a partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Patronat medialny nad imprezą objął „Horse & Business Magazine”.

Przebieg rywalizacji można śledzić w kanałach social media, a wyniki TUTAJ.

FB I IG @SkokoweMistrzostwaWielkopolski