WIELKIE ŚWIĘTO JEŹDZIECTWA PO RAZ DRUGI W SOPOCIE

23.01.2023 12:00:00

Podziel się

Sport, emocje, piękne konie. CAVALIADA, międzynarodowe zawody jeździeckie, na początku lutego ponownie odbędzie się w ERGO ARENIE. W programie niezwykłe pokazy, cztery konkurencje jeździeckie i dobra zabawa. Bilety są dostępne na tobilet.pl.

CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich, odbywających się w tym sezonie w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Unikalny na skalę kraju jest fakt, że w jednym miejscu i czasie spotykają się ze sobą przedstawiciele czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

Oprócz 12 klas w ramach zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody, każdego dnia kibice będą mogli oglądać inne konkurencje jeździeckie, widowiskowe konkursy rozrywkowe, a także pokazy. Dodatkowo, dla odwiedzających przygotowane zostały Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, punkty gastronomiczne i strefa dla dzieci.

- CAVALIADA to popularne wydarzenie jeździeckie, które za każdym razem przyciąga na trybuny tysiące osób. Wśród nich, oprócz miłośników koni i sportu jeździeckiego, są rodziny z dziećmi oraz młode osoby, które chcą w ciekawy sposób spędzić czas wolny. Termin CAVALIADY w Sopocie wypada w ferie zimowe kilku województw i tak jak w zeszłym roku spodziewamy się, że wiele osób wybierze ten kierunek aby spędzić czas nad polskim morzem, a przy okazji bawić się razem z nami na trybunach ERGO ARENY. W zeszłym roku ta impreza po raz pierwszy pojawiła się w Trójmieście i przyciągnęła ponad 10 tysięcy osób. W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe – mówi Jakub Patelka, dyrektor CAVALIADA Tour.

Program każdego dnia jest wypełniony od rana do późnych godzin wieczornych. Najbardziej popularne i widowiskowe konkursy odbywają się popołudniami oraz wieczorami. Każdy dzień ma swoje punkty specjalne, a ich największa kumulacja jest w sobotę.

Najbardziej popularne punkty programu to:

Czwartek

- Speed Masters – konkurs w skokach przez przeszkody, z przeszkodami na poziomie 140 cm. Jest to pierwsza kwalifikacja do niedzielnego Grand Prix, początek godzina 17:00

- Pokazy – Blanka Satora Horse Show, Sulki, początek godzina 19:25

- CAVALIADA Driving Tour – konkurs w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, zaliczany do Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi, początek godzina 20:45

Piątek

- Duża Runda – konkurs w skokach przez przeszkody na poziomie 145 cm, zaliczany do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i rankingu CAVALIADA Tour, początek godzina 15:10

- WKKW – konkurs z przeszkodami krosowymi, zaliczany do Halowego Pucharu Polski w WKKW oraz TRAF Eventing Tour, początek godzina 19:00

- Potęga Skoku – bicie rekordu w skoku przez mur, początek godzina 21:00

Sobota

- CAVALIADA Driving Tour – drugi konkurs w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi, początek godzina 17:30

- pokazy - Blanka Satora Horse Show, Sandra Sysojeva, Apolinarski Group, początek 18:45

- sztafeta CAVALIADA Future – konkurs drużynowy, w którym dzieci na kucykach oraz dorosłe gwiazdy są podzieleni na ekipy i mają do pokonania trasę sztafety. Dorosły zawodnik pokonuje ją samochodem, początek 20:00

- Speed & Music – konkurs szybkości w skokach przez przeszkody o wysokości 135 cm, początek godzina 21:20

Niedziela

- PKO Bank Polski Grand Prix – najważniejszy i najbardziej prestiżowy konkurs zawodów, w którym startują tylko ci zawodnicy, którzy zakwalifikują się pierwszego bądź drugiego dnia. Przeszkody sięgają 145 cm, początek godzina 12:15

CAVALIADA Sopot to wydarzenie sportowe, dlatego godziny poszczególnych konkursów zależą od przebiegu rywalizacji oraz liczby zgłoszeń zawodników. Przed przyjazdem zawsze należy sprawdzić czy program nie uległ modyfikacjom. Wejście główne otwierane jest około 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego konkursu.

Bilety i transmisja

Bilety na CAVALIADA Sopot 2023 są dostępne za pośrednictwem bileterii ToBilet.pl oraz ebilet.pl. Bilety będą również dostępne w kasie.

Ceny biletów:

Czwartek – 69 zł

Piątek – 119 zł

Sobota – 169 zł

Niedziela – 129 zł

Bilety VIP

Organizator przygotował również ofertę dla gości VIP. Dostępne są dwa rodzaje biletów: Trybuna VIP oraz Loża VIP. Każdą z nich łączy dostęp do komfortowej Strefy VIP. Loża VIP to 6-osobowe stoliki zlokalizowane przy samej arenie głównej. Jest to najlepsze miejsce do oglądania zawodów CAVALIADA. W cenie jest pełna obsługa cateringowa, dostęp do Strefy VIP oraz parking. W cenie biletu na Trybunę VIP jest dostęp do Strefy VIP, parking, a także miejsce na wydzielonej trybunie.

Transmisja online

Zawody CAVALIADA odbywają się również online. Wszystkie konkursy są transmitowane w CAVALIADA TV. Oprócz zawodów w transmisji można zobaczyć wywiady ze zwycięzcami konkursów, liderami rankingów, a także rozmowy w studiu. Dla osób, które zakupią karnet na cztery dni, będzie dostępna 7-dniowa usługa VOD.

Transmisja online:

- poszczególny dzień 29,99 zł

- karnet 89,99 zł

Sponsorem głównym CAVALIADY jest PKO Bank Polski, partnerem strategicznym Totalizator Sportowy S.A., miastem gospodarzem Sopot, a partnerem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.  

CAVALIADA Sopot

Data: 2-5.02.2023, Miejsce: ERGO ARENA, strona wydarzenia: www.sopot.cavaliada.pl