WRÓCIŁAM DWA RAZY MOCNIEJSZA

09.11.2022 12:05:00

Podziel się

Natalia Stefańska, złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów 2022, w rozmowie z Kariną Czechowicz opowiada o treningach w stajni sportowej Stolmeijer Sportpferde w Niemczech, trafieniu na konia idealnego, z którym po rocznej przerwie od jazdy konnej i zaledwie kilku miesiącach współpracy wystartowała w najważniejszej imprezie sezonu - Mistrzostwach Europy Juniorów, by następnie zdobyć złoto Mistrzostw Polski.

Na początku tego roku wyjechałaś do stajni Stolmeijer Sportpferde, gdzie spędziłaś ponad pół roku. Co to za miejsce, skąd pomysł na przeprowadzkę i przede wszystkim, jak wygląda praca w profesjonalnej stajni w Niemczech?

Jest to stajnia handlowa, w której kiedyś kupiliśmy kucyka. Znaliśmy się z właścicielami od wielu lat. Byłam już u nich w 2018 roku, przed Mistrzostwami Europy Dzieci. Trenowałam i przygotowywałam się do nich przez dwa miesiące. W tym roku – kiedy powstał plan, żebym wystartowała w Mistrzostwach Europy Juniorów – rodzice stwierdzili, że może dobrze by było, gdybym wyjechała tam ponownie na dłużej. Wyjazd do stajni, która jest usytuowana przy granicy z Holandią i Belgią, daje wiele możliwości pod względem wyboru bardzo dobrych zawodów. Było to idealne rozwiązanie dla mojego rozwoju i przygotowania, ponieważ wcześniej miałam roczną przerwę w jeździe konnej i myślę, że dużo trudniej byłoby mi nabrać tego doświadczenia, które jest wymagane na mistrzostwach, w Polsce. W tej stajni nie tylko trenowałam, ale również obserwowałam, jak rozwijają się młode konie, jak wprowadzać je na wyższe konkursy, mogłam żyć naprawdę blisko tego sportu i myślę, że tam nauczyłam się najwięcej.

Więcej TUTAJ