WSPÓLNIE DLA DOBRA KONI – KONGRES EEEPC 2023

Podziel się

Problemy ze spadkiem formy fizycznej czy pojawiające się kontuzje aparatu ruchu u współczesnego konia sportowego to nie lada wyzwanie dla każdego jeźdźca, sportowca czy właściciela. Jest to złożony problem, ponieważ oprócz predyspozycji budowy ciała, źródłem wielu niepowodzeń są również wzrastające wymagania fizyczne, stawiane koniom na zawodach i podczas codziennych treningów.

Potrzeba regularnej diagnozy, leczenia czy rehabilitacji aparatu ruchu konia w dzisiejszych czasach wymaga nie tylko zaangażowania pracy samego lekarza medycyny weterynaryjnej, ale również sztabu profesjonalistów z innych profesji. Sukces w leczeniu możemy osiągnąć tylko wtedy, gdy zawiąże się współpraca pomiędzy lekarzem medycyny weterynaryjnej, podkuwaczem i fizjoterapeutą w zapewnieniu zdrowia koni sportowych.

W odpowiedzi na potrzebę konsolidacji profesjonalnego środowiska hipiatrycznego wobec wyzwań współczesnego konia sportowego, w dniach 13-14 maja 2023 r. w Poznaniu odbędzie się pierwsze międzynarodowe wydarzenie pod nazwą Eastern European Equine Practitioners’ Congress (EEEPC), łączące wiedzę i praktykę lekarza weterynarii, podkuwacza i fizjoterapeuty. EEEPC to nowa inicjatywa w branży hippicznej skierowana do zespołu praktyków tak, by mogli wspólnie zagwarantować koniom zdrowie i wydajne możliwości sportowe.

Celem Kongresu jest:

  • utworzenie miejsca spotkań i paneli dyskusyjnych dla lekarzy weterynarii, podkuwaczy i fizjoterapeutów, gdzie mogliby omawiać wyzwania pojawiające się w branży,
    ● stworzenie ugruntowanego obrazu specjalistycznej pracy zespołowej w opiece nad końmi, wzmacnianie zawodowej solidarności i wzajemnego szacunku wśród specjalistów z branż związanych z końmi,
  • trwała poprawa dobrostanu koni dzięki promocji współpracy między specjalistami.

Gdy wszyscy członkowie zespołu skoordynują swe działania, sieci znajomości i zasoby w drodze do osiągnięcia wspólnego celu, uzyskają niewiarygodną moc dokonywania przełomowych dla koni osiągnięć na większą i trwalszą skalę.

 

Na EEEPC będą gościć międzynarodowi prelegenci, z bogatym doświadczeniem klinicznym i zdeterminowani, by kreować lepszą rzeczywistość m.in. Sue Dyson, Karin Leibbrandt oraz Hans Castelijns.

 

Termin wydarzenia: 14-15.05.2023

Miejsce wydarzenia: Poznań Congress Center oraz Hipodrom Wola w Poznaniu

Informacje o wydarzeniu: www.eeepc.org 

Link do wydarzenia na FB TUTAJ

Link do fanpage'u TUTAJ