Wystartowała CAVALIADA SUMMER 2023 ŚWINOUJŚCIE

22.06.2023 12:00:00

Podziel się

Na plaży w Świnoujściu rozpoczęły się międzynarodowe zawody konne pod nazwą CAVALIADA SUMMER. To najbardziej wyczekiwane przez kibiców i zawodników wydarzenie jeździeckie w Polsce. Tym razem, odbędzie się ono 22-25 czerwca br. na plaży w Świnoujściu. Patronat nad wydarzeniem objęła redakcja czasopisma "Horse Business Magazine".

W programie zaplanowane są m.in. zawody międzynarodowe w skokach przez przeszkody, codzienne bloki pokazów konnych, zawody CAVALIADA FUTURE, a także widowiskowe zaprzęgi parokonne.

Pierwsze w historii, zawody jeździeckie na plaży w Świnoujściu

CAVALIADA SUMMER - to drugie na świecie, zaraz po Miami na Florydzie, tak międzynarodowe wydarzenie jeździeckie organizowane na plaży. Przeprowadzenie tej letniej wersji zawodów konnych jest możliwe, dzięki inicjatywie i zaangażowaniu dwóch partnerów: Prezydenta Miasta Świnoujście oraz Grupy MTP. 

Przedstawiciele miasta wierzą, że ta czterodniowa impreza, doskonale wpisze się w promocję sportu jeździeckiego, miasta Świnoujście oraz regionu zachodniopomorskiego. - Dla Świnoujścia to ogromne wyróżnienie, Grupa MTP stworzyła nam bardzo korzystne warunki, które umożliwiły zorganizowanie tutaj tych pięknych zawodów i pokazów jeździeckich. Na tym wydarzeniu skorzystają także mieszkańcy Świnoujścia” - podkreśla prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

Program wydarzenia – sport, pokazy i targi

Rywalizacja sportowa to przede wszystkim Międzynarodowe Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody. Zawodnicy startują w klasycznych konkursach jak również konkursach specjalnych - potęga skoku, czy konkursy szybkości. Nie zabraknie też konkursów rozrywkowych, tak bardzo wyczekiwanych przez wielu kibiców. Będzie to m.in. konkurs barier, w którym podziwia się nie tylko siłę koni, ale też ich zwinność i wygimnastykowanie. Kolejną nowością będzie druga sztafeta. Oprócz dobrze już znanej, trzyosobowej sztafety zawodników CAVALIADY FUTURE oraz dorosłych gwiazd, która odbędzie się w sobotni wieczór, w czwartek zawodnicy skoków przez przeszkody będą rywalizować w dwuosobowych zespołach. Sporo emocji zapewnią trzy konkursy powożenia zaprzęgami parokonnymi. Najbardziej widowiskowy z nich, konkurs równoległy, odbędzie się w sobotę. Organizatorzy zadbali również o szereg dodatkowych atrakcji, w tym widowiskowe pokazy kaskaderskie, prezentację koni - ich sprawności i niezwykłych umiejętności. Poza główną areną, na której odbywać się będą zawody oraz pokazy, publiczność będzie miała do dyspozycji STREFĘ EXPO, czyli Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. Znajdziemy tutaj niemal wszystko, co jest związane z jeździectwem oraz z aktywną formą wypoczynku: odzież i sprzęt jeździecki, wyposażenie stajni, sprzęt i środki do pielęgnacji koni, witaminy, pasze, a także pamiątki, wydawnictwa branżowe oraz usłu

Zawodnicy - międzynarodowa obsada

Do udziału w międzynarodowych zawodach skokach przez przeszkody w ramach CAVALIADA SUMMER przyjęto 160 zawodników i blisko 230 koni. Na sportowej liście znajdują się reprezentanci dziewięciu państw: Argentyny, Danii, Estonii, Niemiec, Włoch, Litwy, Szwecji, Ukrainy i oczywiście Polski. Wśród gości z sąsiednich Niemiec jest wielu doświadczonych zawodników, którzy w swojej karierze wygrywali prestiżowe konkursy zaliczane do światowego rankingu.

Program zawodów można znaleźć tutaj: https://summer.cavaliada.pl/pl/kibice/wazne-informacje/program-zawodow/

Bilety cały czas są dostępne do kupienia poprzez stronę: https://tobilet.pl/cavaliada-summer-swinoujscie-2023.html

Wejście na CAVALIADA SUMMER w Świnoujściu znajduje się od Aleji Interferie 1. Każdy uczestnik wchodzący  na teren wydarzenia powinien wymienić bilet lub zaproszenie na opaskę logistyczną, z którą można wejść do odpowiedniej strefy (trybuna, strefa VIP, loża VIP). Więcej informacji na stronie:  summer.cavaliada.pl.

Organizatorem CAVALIADY SUMMER jest Grupa MTP. Sponsorem głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski, a partnerami strategicznymi są: ORLEN i LOTTO. Miastem gospodarzem jest Świnoujście.