Zascha Nygaard Lill triumfuje w konkursie Grand Prix w Sopocie, trzecie miejsce dla Polaka!

Podziel się

Mimo angielskiej pogody, niedzielne ( 16 czerwca) konkursy Grand Prix w Sopocie przyciągnęły tłumy na trybuny. Do najważniejszego konkursu dnia zakwalifikowało się 50 par, wśród nich Polacy: Dawid Skiba, Krzysztof Ludwiczak, Antoni Strzałkowski, Jarosław Skrzyczyński, Cassandra Orschel, Marek Lewicki, Michał Tyszko, Tomasz Miśkiewicz, Dawid Kubiak. 

Tylko trzem zawodnikom udało się ukończyć oba nawroty konkursu Grand Prix rozgrywanego o puchar Prezydentki Sopotu pod patronatem Wirtualnej Polski bez punktów karnych. Z zadaniem postawionym przez Gospodarza Toru Szymona Taranta najlepiej poradziła sobie reprezentantka Dani Zascha Nygaard Lill na koniu Stanley (0/0-44.56s). Drugie miejsce  zajął Argentyńczyk Damian Ancic na koniu Santa Rosa Chabacon (0/0-49.27s). Na trzecim miejscu zakończył swój przejazd Tomasz Miśkiewicz na koniu Velvet Lazar (0/0-50.25s), który do drugiego nawrotu przystępował z pozycji lidera. 

W porannym konkursie Grand Prix CSI1* triumfowała Leonie Böckmann z Niemiec na koniu Flo Jo 4. Tuż za nią ze stratą 0.16s uplasował się Tomasz Miśkiewicz na młodej 7 letniej klaczy VHS Come to me. Na trzecim miejscu zakończył Kamil Kowalski na klaczy Celine. 

Po wielkich skokach arenę opanowały kucyki startujące w ramach CSIO Sopot Young Stars. W konkursie ocenianym na styl jeźdźca najlepiej spisała się Maja Głoskowska, której sędziowie jednomyślnie przyznali maksymalną ilość 10 punktów. Styl oceniali zawodnicy, którzy stanęli na podium konkursu Grand Prix. 

Tegoroczną edycję CSIO4* Sopot zamknął konkurs 125 cm rozgrywany o puchar UMI Hotel, w którym zwyciężył Łukasz Brzóska na ogierze Duc 123 Z.