Złoci Medaliści Olimpijscy po raz kolejny w Baborówku

10.05.2024 12:00:00

Podziel się

Już za dwa tygodnie po raz szesnasty odbędą się międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego - Equestrian Festival Baborówko. Wydarzenie zaplanowano na 23-26.05.2024 r. w podpoznańskim Ośrodku Jeździeckim. Na listach zawodników pojawiły się nazwiska takie jak Michael Jung, Julia Krajewski czy Andrew Hoy.

Szesnasta edycja Equestrian Festival Baborówko odbędzie się 23-26.05.2024. Podczas wydarzenia rozegrane zostaną konkursy: CCI4*-L, CCI4*-S, CCI3*-S, CCI2*-S, CCI1*-Intro oraz CCIYH2*-S. Pula nagród tegorocznego wydarzenia wynosi 70 000 EUR, co ponownie plasuje zawody wśród najlepiej dotowanych na świecie.

Na listach startowych znajdą się najważniejsze nazwiska WKKW, takie jak m.in. Andrew Hoy (sześciokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich), Julia Krajewski (dwukrotna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio) czy Michael Jung (czterokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich). Nie zabraknie także najlepszych polskich zawodników, którzy w zeszłym roku, właśnie w Baborówku, zdobyli Oficjalną Kwalifikację Olimpijską.

Festiwal to jednak nie tylko zawody, ale także świetne wydarzenie dla całej rodziny. Organizatorzy poza ekscytującymi rozgrywkami na światowym poziomie, zaplanowali także pokazy, warsztaty i strefę EXPO z różnorodnymi stoiskami oraz gastronomią. Dodatkowo dzieci mogą wziąć udział w zawodach Hobby Horse (obowiązują wcześniejsze zapisy).