ZMAGANIA GWIAZD ŚWIATOWEGO POWOŻENIA W BABORÓWKU

02.09.2022 12:00:00

Podziel się

Za nami pierwszy dzień rozgrywek podczas międzynarodowych oficjalnych zawodów w powożeniu Baborówko Driving Show 2022. W pierwszy dzień (2 września) trwających trzy dni zawodów odbyły się próby ujeżdżenia w konkursach CAIO4*-H4 o puchar Duon Dystrybucja i CAIO4*-H2 o puchar Pałacu Baborówko.

W CAIO4*-H4 dla zaprzęgów czterokonnych na starcie zameldowało się 16 zaprzęgów. W tej klasie tryumfował dziś zespół pod wodzą lidera światowego rankingu Australijczyka Boyda Exella (AUS). Zawodnik, powożąc końmi: CELVIRO, CHECKMATE, HERO i IVOR, zdeklasował przeciwników i z wynikiem 32,86 zajął pierwsze miejsce.

Na drugiej pozycji, z ponad 10 punktami straty, uplasował się zaprzęg powożony przez Annę Sandmann (GER). Miejsce trzecie należy natomiast do zespołu Christopha Sandmanna (GER). Najlepszym polskim zaprzęgiem był dziś zespół Wiesława Sadowskiego, który uplasował się na pozycji 7.

W zaprzęgach parokonnych o puchar Pałacu Baborówko najlepszy w dzisiejszym konkursie ujeżdżenia był Torsten Koalick (GER), powożący konie CASSANOVA T i CIANITA. Drugą pozycję zajęła Carola Slater-Diener (GER), a trzecią – Sandro Koalick. Najlepszym Polakiem w tym konkursie był dziś Marek Baryłko powożący końmi JUP LIBERATOR i JISKEFET.

– Za nami próby ujeżdżenia, w których mieliśmy przyjemność oglądać harmonię zaprzęgów i niezwykłą lekkość chodu koni w czwórkach i w parach. Jutro przez publicznością w Baborówku prawdziwe emocje i świetne widowisko, czyli maraton. Czekamy na adrenalinę, której z pewnością dostarczą nam gwiazdy światowego powożenia! – podsumował pierwszy dzień zmagań Henryk Jan Święcicki, dyrektor zawodów.

W drugi dzień zawodów w Baborówku odbędzie się maraton podczas, którego bedzie można zobaczyć konkurs CAIO4*-H2 o puchar Kuhn Maszyny Rolnicze czy maraton w konkursie CAIO4*-H4 o puchar Badix.

Patronat nad wydarzeniem objął „Horse & Business Magazine”.

Więcej informacji: www.equestrian.baborowko.pl