BIAŁY LAS: ZŁOTO MŁODYCH JEŹDŹCÓW DLA LEWANDOWSKIEGO

20.08.2022 20:00:00

Podziel się

Aleksander Lewandowski z KS Adamus Equestrian na 13-letniej klaczy Jazzmir Van Het Halderhof zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców w bisłym Lesie (17-21 sierpnia). Z kolei Ladies Cup wygrała Natalia Kubik na Zine Blue.

W finale kategorii Młodych Jeźdźców wystartowało 11 par. Parkur dwóch nawrotów okazał się na tyle wymagający, że tylko dwa razy został pokonany bezbłędnie. Autorami tych przejazdów byli Aleksander Lewandowski oraz Juliana Suska. To ostatecznie dało im kolejno złoty i srebrny medal.

Aleksander Lewandowski na 13-letniej klaczy Jazzmir Van Het Halderhof pierwszy nawrót pokonał ze zrzutką, a drugi bezbłędnie. Ostateczny wynik 5,95 pkt. karnych wystarczył, aby zawodnik KS Adamus Equestrian mógł stanąć na najwyższym miejscu podium. Lewandowski ma już na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski poprzedniej kategorii wiekowej - juniorów z 2019 i 2021 roku. Były to dla niego pierwsze Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców.

Z trzeciego miejsca w klasyfikacji na drugie awansowała Juliana Suska z KS Euro Holding, która na 8-letniej Cascadeuce zakończyła rywalizację z 9,01 pkt. karnego. Brązowy medal przypadł Magdalenie Piksie na Milow Prova (12 pkt.).

Wyniki TUTAJ

Tegoroczne zmagania Ladies Cup wygrała z wynikiem 9,19 Natalia Kubik z KJ Trachy Sośnicowice na 8-letniej Zine Blue.

Drugie miejsce zajęła Justyna Kopko z JKS Olsza na Chipie de Texo (9,49 pkt.), a trzecie Klaudia Siarkiewicz z KS Verso La Natura na ogierze Jackpot B (12,71). Tuż za nią uplasowała się dotychczasowa liderka – Daria Kobiernik na Colette (13 pkt.)