KONKURS POD PATRONATEM „HORSE & BUSINESS MAGAZINE” WYGRYWA GRZELCZYK

10.06.2022 20:00:00

Podziel się

Oczy całego świata zwrócone są obecnie na sopocki Hipodrom. To właśnie tu rozgrywają się od czwartku 9 czerwca najważniejsze międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody w CSIO5* Sopot Horse Show. Zobacz jak zakończył się pierwszy dzień zawodów.

Podsumowujemy pierwszy dzień CSIO5* Sopot Horse Show 2022

Atmosferę już o poranku podgrzała reprezentująca Sopocki Klub Jeździecki Iga Biegalska na klaczy Doravella, która okazała się bezkonkurencyjna w pierwszym konkursie najbardziej oczekiwanej imprezy jeździeckiej sezonu w tej części Europy. Drugie miejsce na podium zajął Krzysztof Retka dosiadający Suedwinds Amandy. Na trzecim uplasował się reprezentujący Austrię Christoph Obernauer Clooney 57. Puchar Hipodromu rozgrywany w formule CSI2* ukończyło łącznie 49 par.

Pod patronatem „Horse & Business Magazine”

W Pucharze Energi GRUPY ORLEN pod patronatem czasopisma „Horse & Business Magazine” znów biało-czerwoni pokazali, że jeżdżą doskonale i świat jeździecki musi się z nimi liczyć. Na trudnym technicznie parkurze o wysokości przeszkód 140 cm triumfował Kamil Grzelczyk na Wibaro, drugie miejsce zajął Łotysz Kristaps Neretnieks na Quintair, na trzecim Christoph Obernauer z Austrii dosiadający Kleons Cocario.

Po krótkiej przerwie technicznej na głównej arenie Hipodromu zaprezentowały się najmłodsze gwiazdy w skokach przez przeszkody. Najlepszym z grona 24 par na dzielnych kucykach okazał się Marcel Wiśniewski na Touaregu. Druga była Roksana Fraczkowska na Impresa Miss Nando, na trzecim zakończyła zmagania Gabriela Lewandowska i Junior.

Najbardziej oczekiwany konkurs

W godzinach popołudniowych rozpoczął się najbardziej oczekiwany konkurs dnia. Puchar Biotanique pod Patronatem „Świata Koni” był kwalifikacją do piątkowego Longines Grand Prix. Do rywalizacji na mierzącym 150 cm parkurze przystąpiło 51 par, w tym aktualny Mistrz Europy Andre Thieme oraz Henrik von Eckermann drużynowy złoty medalista olimpijski z Tokio.

Zwyciężył reprezentant Francji Gregory Cottard na koniu Cocaine du Val. Za nim na podium stanął Tobias Meyer z Niemiec dosiadający Casablanca-H. Na trzecim stopniu Douglas Lindelöw ze Szwecji i Casemiro CC. Najlepszy z Polaków Andrzej Opłatek zakończył rywalizację na 7 miejscu. W pierwszej dziesiątce uplasowali się Adam Nicpoń i Jarosław Skrzyczyński.

Pierwszy dzień CSIO 5* Sopot Horse Show 2022 ucieszył zgromadzoną przy głównej arenie publiczność. To kolejna edycja popularnego wydarzenia organizowanego przez Hipodrom Sopot i Miasto Sopot z udziałem największych gwiazd światowego jeździectwa. W tym roku w Sopocie startuje 12 zawodników z pierwszej setki rankingu Longines. Zobaczymy ich już jutro, gdy pojawią się w szrankach Longines Grand Prix pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego.

Piątkowe starcia zawodników

W kolejny dzień zawodów - piątek pierwszym konkursem była formuła CSIO Sopot Young Stars – ze wspólną klasyfikacją zawodników Young Stars i CSIO o Puchar Invest Komfort i Końskiej Cukierenki. Po dekoracji zwycięzców wszyscy usłyszeli sygnał do startu dla par rywalizujących w CSI2* Puchar Tailors Club, pod patronatem kwartalnika „Koń Polski” na parkurze o wysokość przeszkód 145 cm. Kolejno konkurs o Puchar firmy Pocztex pod Patronatem Wp.pl, a bezpośrednio po nim publiczność zaskoczą Young Stars tym razie w konkursie kostiumowym o Puchar Invilla i Farys Desig. O 17.00 to, na co czekają miłośnicy skoków przez przeszkody, czyli CSIO5* Longines Grand Prix pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu Pana Jacka Karnowskiego.