STRZEGOM: SUKCESY NIEMEK W UJEŻDŻENIU A IRLANDCZYKÓW W SKOKACH

Podziel się

W Strzegomiu trwają Mistrzostwa Europy Kuców. Znamy już drużynowych, złotych medalistów w konkurencji skoków przez przeszkody i w ujeżdżeniu.

Ujeżdżenie w konkursie drużynowym

Reprezentantki Niemiec drugi raz z rzędu zdobyły w Strzegomiu złoty medal Mistrzostw Europy Kuców w konkurencji ujeżdżenia w konkursie drużynowym. Srebro wywalczyli Holendrzy, a brąz Duńczycy. Polki zajęły 8. miejsce.

Mia Allegra Lohe na Tovdals Golden Future Imperial, Lilly Marie Collin na Cosmo Callidus NRW, Franziska Roth na Daily Pleasure WE oraz Julie Sofie Schmitz-Heinen na Carleo Go wygrały konkurs zespołowy z wynikiem 226,371%.

- Jesteśmy zgraną drużyną i bardzo się nawzajem wspieramy. To zdecydowanie zaszczyt startować na tej wspaniałej arenie, to była świetna zabawa i duże doświadczenie dla mnie i mojego kuca! – powiedziała Lilly Marie Collin.

Polskie zawodniczki zajęły 8. pozycję w stawce 16 teamów narodowych. Najlepszy wynik w ekipie i 14 miejsce indywidualne uzyskała Veronica Pawluk na kucu D'Artagnan 187 - 72,629%.

Skoki przez przeszkody

W drużynowym finale Mistrzostw Europy kuców w skokach przez przeszkody rozgrywanym w Strzegomiu nie zabrakło sportowych emocji na najwyższym poziomie. Złoto wygrali Irlandczycy, srebro Francuzi, a brąz Holendrzy.

Doskonale spisali się dziś Irlandczycy – pod wodzą szefa ekipy Garego Marshalla jako jedyni ukończyli oba nawroty z zerowym wynikiem i stanęli na najwyższym stopniu podium. - To świetny dzień. Zawodnicy znacznie ułatwili mi pracę, ponieważ znają się od lat, razem dorastali, także wybór tej ekipy był prosty, dobrze razem współgrają. To fantastyczne uczucie, kiedy wszyscy są razem i wspierają się nawzajem, zarówno zawodnicy, jak i rodzice i członkowie ekip. W tym roku tak właśnie było – powiedział szef irlandzkiej ekipy Gary Marshall.

Irlandczycy startowali w składzie: Coen Williams i Saxton Freedam (0/0), Paddy Reape i Valma de Fougnard (4/8), James Brennan i MHS Glow (0/0), James Derwin i Rincoola Babog (0/0) oraz Eoin Brennan i Glor Tire Cruise.